Czym są kosmetyki naturalne, czy są tym samym co kosmetyki ekologiczne lub organiczne?

W dzisiejszych czasach kosmetyki naturalne, ekologiczne czy organiczne są bardzo modne, ale czy wiesz jak je rozróżnić? Jest wiele informacji, ale mogą być bardzo mylące, więc w tym poście zamierzamy wyjaśnić różnicę między kosmetykami naturalnymi, organicznymi i ekologicznymi. Najważniejsze jest to, że kosmetyki te będziemy stosować na naszej skórze, która jest największym organem naszego ciała. Czy wiesz jak odpowiednio o nią zadbać?

Czym są kosmetyki naturalne?

Jesteśmy coraz bardziej świadomi produktów, których używamy i coraz bardziej interesujemy się korzyściami, jakie nam dają, jednocześnie zależy nam na środowisku, chcemy o nie dbać i je chronić, ponieważ jesteśmy jego częścią i wszyscy jesteśmy z nim związani.

Kiedy używamy jakiegokolwiek kosmetyku, ma on kontakt z naszą skórą, która je wchłania, dlatego tak ważne jest, abyśmy wiedzieli, jakie produkty nakładamy na naszą skórę i włosy, bo jeśli użyjemy niewłaściwych składników, to będzie to miało na nas negatywny wpływ.

Dlatego też kosmetyki naturalne są tworzone z naturalnych produktów. Naturalne składniki, które wykorzystuje się w ich produkcji pochodzą z roślin, które daje nam natura zgodnie z porą roku. Mówiąc o kosmetykach naturalnych mamy na myśli kosmetyki, w których wszystkie składniki pozyskiwane są bezpośrednio z natury.

Obecnie nie ma europejskich regulacji, które ujednolicałyby pojęcia naturalny i ekologiczny. W zależności od kraju, w którym się znajdujemy, definicje są nieco inne, ale zróżnicowanie jest bardzo małe. Z tego powodu wiele firm, aby zweryfikować, że ich produkty są naturalne i organiczne, zwraca się do prywatnych firm, aby poświadczyć, że tak jest i aby móc dać konsumentom spokój i przejrzystość co do tego, skąd pochodzą składniki ich produktów.

Różnica między kosmetykami naturalnymi, organicznymi i ekologicznymi polega na minimalnym procencie organicznych składników roślinnych, które zawiera dany kosmetyk z całości składników roślinnych.

Kosmetyki naturalne

95% ich składników jest naturalnych. 50 %ich składników powinno być organiczne i pochodzenia roślinnego.

Kosmetyki ekologiczne

95% ich składników jest naturalnych. 95% zawartych w nich składników jest pochodzenia roślinnego i organicznego. Ekologiczne kosmetyki to świetny wybór!

Kosmetyki organiczne lub biologiczne

95% ich składników to certyfikowane organiczne składniki roślinne spośród wszystkich składników roślinnych.