Dlaczego kobiety noszą makijaż?

Według szacunków 44 procent amerykańskich kobiet nie lubi opuszczać swoich domów bez makijażu. w Europie nie jest lepiej. Badania pokazują, że istnieją dwa główne powody, dla których kobiety noszą makijaż:

  • Kamuflaż – kobiety, które są zdenerwowane i niepewne siebie, mają tendencję do używania makijażu, który wydaje się mniej zauważalny.
  • Uwodzenie – Kobiety, które chcą być zauważalnie bardziej atrakcyjne, mają tendencję do używania makijażu, aby być bardziej pewnymi siebie, towarzyskie i asertywne.

Te 44% kobiet uważa, że jeśli pokażą swoją naturalną, nietkniętą twarz, nie będą w stanie osiągnąć żadnej z tych rzeczy i będą traktowane inaczej. Okazuje się, że istnieje jakaś nauka, która wspiera obawy zmuszające je do codziennego noszenia makijażu.

Najpopularniejsze trendy wśród kolorów szminek.

Od najmłodszych lat kobiety wkładają wiele wysiłku w to, że aby odnieść sukces we wszystkim, od randek, poprzez rozmowy kwalifikacyjne, aż po zawieranie przyjaźni z innymi popularnymi dziewczynami, muszą być ładne, a podstawa do tego nie jest do końca kulturalna. Być może nie jest to sprawiedliwe, ale według Stowarzyszenia Nauk Psychologicznych, atrakcyjne osoby są traktowane bardziej korzystnie w każdej dziedzinie życia, od randek do pracy do procesów karnych.

Makijaż cenne wskazówki

Jeśli masz na to wystarczająco dużo czasu, energii i chęci, możesz jeszcze bardziej wykorzystać moc makijażu za pomocą tych czterech przyborów kosmetycznych:

  • Róż: Badania pokazują, że różowy odcień na policzkach sprawia, że wyglądasz młodziej i dla podświadomości jest lekko pobudzony, ponieważ dla wielu przypomina ich naturalny kolor w stanach zmysłowych.
  • Tusz do rzęs, cień do powiek i eyeliner: Wielu chirurgów plastycznych uważa, że kobiety mają naturalnie więcej różnych kolorów oczu, makijaż oczu zwiększa to i sprawia, że wyglądają bardziej atrakcyjnie. Kosmetyki te można również stosować w celu zwiększenia postrzeganego rozmiaru oczu, dzięki czemu wyglądają one młodziej.
  • Szminka: Ponownie, zwiększa to kontrast kolorystyczny ust. Prawdopodobnie nie jest również zaskoczeniem, że kobiety noszące czerwoną szminkę są postrzegane jako bardziej atrakcyjne dla prostych mężczyzn niż te, które decydują się na bardziej stonowany kolor szminki lub żaden.
  • Kontur: Jak już wcześniej mówiliśmy, nasze mózgi uwielbiają symetryczne twarze. Kontur twarzy może sprawić, że będzie ona bardziej symetryczna, oprócz zaostrzenia rysów twarzy.

Aby uzyskać wskazówki, jak zrobić ten rodzaj makijażu, skorzystaj ze wspaniałych porad blogerek kosmetycznych, które poprowadzą Cię krok po kroku przez każdy rodzaj makijażu. Jest ich teraz coraz więcej i prześcigają się z atrakcyjnością i użytecznością swoich tekstów.

1 thought on “Dlaczego kobiety noszą makijaż?

  1. moim zdaniem niektóre panie przesadzają z makijażem 🙂 drogie panie – i tak jesteście piekne!

Comments are closed.