Jak prawidłowo używać podkład do twarzy?

Odkąd podkłady pojawiły się na rynku, stały się dla wielu osób podstawą makijażu. Nie brakuje powodów, dla których warto dodać podkład do swojej rutyny pielęgnacyjnej, ponieważ jest ich tyle, ile typów skóry. Pierwszymi podkładami były te, które pomagały sprawić, że makijaż utrzymywał się przez wiele godzin oraz te, które poprawiały strukturę skóry, sprawiając, że pory i przebarwienia były mniej widoczne; potem pojawiło się wiele innych, takich jak podkłady matujące, nawilżające i kamuflujące zaczerwienienia.

Czym jest podkład do makijażu?

W skrócie, głównym zadaniem podkładu jest sprawienie, by skóra wyglądała na bardziej perfekcyjną, ujednoliconą i pozbawioną niedoskonałości, czy to plam, porów, zaczerwienień, czy też kontrolowanie błyszczenia. Dlatego możemy powiedzieć, że podkłady przygotowują skórę, dzięki czemu makijaż jest znacznie doskonalszy, a jednocześnie uzyskuje się, że rezultat jest znacznie trwalszy.

Korzyści płynące z zastosowania podkładu

  • Pierwszą zaletą podkładów jest to, że sprawiają one, że makijaż utrzymuje się idealnie przez długi czas, ponieważ pomagają idealnie utrwalić wszystkie produkty. Sprawdź, jak przedłużyc trwałość podkładu do twarzy.
  • Poprawiają strukturę skóry, redukują zmarszczki, drobne linie i minimalizują pory.
  • Kontrolują natłuszczenie i matują, zapobiegając błyszczeniu i pozostawiając efekt aksamitnej skóry.
  • Zapewniają nawilżenie, dodatkowe rozświetlenie, aby uzyskać cenny efekt glow.
  • Ukrywają również przebarwienia, plamy i zaczerwienienia, aby uzyskać jednolity ton.

Jak używać podkład do twarzy?

Należy go stosować po oczyszczaniu skóry i aplikacji kremu nawilżającego, ale przed bazą pod makijaż.

Można go stosować na całej twarzy lub tylko na tych obszarach, które tego potrzebują, np. na policzkach czy w strefie T. Inne miejsca, na które może zostać naniesiony podkład to kontury oczu lub ust, aby zatrzeć drobne zmarszczki.

W każdym przypadku zaleca się zawsze nakładać cienką warstwę, aby nie przeciążyć skóry i zapewnić dobre zintegrowanie produktu. Ważne jest również, aby pozwolić podkładowi zastygnąć przed nałożeniem podkładu, wystarczy jedna minuta.