Jakie usługi oferuje kosmetyczka?

Profesjonalna kosmetyczka zajmuje się wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych, których celem jest dbałość o skórę i ciało oraz dobre samopoczucie klientów. Aby to robić, muszą one posiadać profesjonalne wykształcenie w dziedzinie estetyki, pielęgnacji ciała i zdrowia. Chcesz wiedzieć, czym zajmuje się profesjonalna kosmetyczka i jakie usługi oferuje? Czytaj dalej!

Usługi oferowane przez profesjonalną kosmetyczkę

Każda profesjonalna kosmetyczka oferuje różne usługi w swoim gabinecie, lub specjalizuje się w określonych zabiegach: zabiegach na twarz, ciało, depilacja woskiem, manicure, masaże itd.

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Zabiegi pielęgnacyjne twarzy cieszą się dużym zainteresowaniem w centrach urody: zabiegi odmładzające, oczyszczanie, usuwanie zmarszczek, usuwanie plamek, jak również nawilżanie twarzy, leczenie trądziku, redukcja zwiotczeń i inne. Przeczytaj, w jaki sposób usuwa się trądzik oraz niedoskonałości na twarzy.

Zabiegi manicure i pedicure

Podstawowy manicure i pedicure, zabiegi na stopy, zabiegi na dłonie, paznokcie porcelanowe, manicure żelowe lub półtrwałe. Pielęgnacja stóp i dłoni to bardzo popularne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Poprawa wyglądu rzęs i brwi

Zabiegi mające na celu poprawę wyglądu rzęs i brwi cieszą się większym zainteresowaniem niż kiedykolwiek. Zabiegi takie jak przedłużanie rzęs, implanty i przyciemnianie rzęs to jedne z najczęstszych zabiegów wykonywanych przez kosmetyczkę.

Depilacja woskiem / zabiegi depilacji intymnej

Depilacja nóg, pach, linii bikini, depilacja woskiem to technika usuwania owłosienia, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, dlatego jest to usługa, którą profesjonalna kosmetyczka wykonuje codziennie przy niezliczonych okazjach.

Usługi makijażu

Makijaż towarzyski, ślubny i gościnny to najczęstsze usługi wykonywane przez profesjonalną kosmetyczkę w salonie.

Zabiegi masażu

Masaże są również bardzo częstą praktyką w zawodzie kosmetyczki. Drenaż limfatyczny, masaże holistyczne, w tym aromaterapia lub chromoterapia…

Zabiegi elektrycznego usuwania włosów

Elektryczne zabiegi usuwania włosów nie są tak popularne, ale jest to technika, która usuwa włosy z całego ciała. Proces ten jest bardzo delikatny, ponieważ igła wprowadzana jest pod skórę i dociera do mieszka włosowego, dlatego ważne jest bezpieczeństwo i jakość usługi.