Keratynowe prostowanie włosów – co warto wiedzieć?

Keratynowe prostowanie włosów zwane również prostowaniem brazylijskim jest w ostatnim czasie bardzo popularnym sposobem wśród kobiet, które szczególnie dbają o wygląd swoich włosów.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów naprawdę jest i na czym ono polega?

Zabieg keratynowego prostowania jest zabiegiem fryzjerskim polegającym na wprowadzeniu w strukturę włosa specjalnego preparatu z keratyną, olejem kokosowym oraz hydrokwasami i innymi witaminami. Topowe produkty do tego zabiegu nie posiadają w swoim składzie formaldehydu oraz amoniaku.

Keratyna uzupełnia ubytki w naszych zniszczonych włosach oraz głęboko je odżywia i odbudowuje. Dodatkowo nawilża włosy nadając im elastyczność, oraz niesamowitą gładkość tafli porządnej przez wiele kobiet. Zabieg ten polega na nałożeniu wysokiej jakości produktu, następnie prostowaniu włosów prostownicą z dopasowaną do zniszczeń temperaturą.

Ma to na celu wniknięcie produktu w strukturę włosa oraz potrzebnych składników. Keratyna jest bowiem głównym budulcem, który niszczymy poprzez np. codzienne suszenie czy też rozjaśnianie, a nawet prostowanie prostownicą o zbyt wysokiej temperaturze nie używając przy tym produktów termo ochronnych. Ubocznym skutkiem keratynowego prostowania są bardzo proste włosy. Jednak wiele kobiet wykonuje go właśnie w tym celu, by uzyskać proste, gładkie i głęboko lśniące włosy.

Jak długo utrzymuje się zabieg keratynowego prostowania?

Żeby efekty były widoczne, zaleca się powtarzać zabieg co 3 miesiące. Włosy przez ten czas są widocznie odbudowane i zdecydowanie lepiej się rozczesują. Pomimo tego, iż wnikamy w strukturę włosa, warto zwrócić uwagę czym to robimy i oczywiście postawić na produkty wysokiej jakości.

W portalu https://www.dlaniej.pl/ przeczytasz więcej porad dotyczących wyglądu i urody.