Makijaż a relacje międzyludzkie.

Makijaż nie tylko zmienia atrakcyjność kobiety, ale także wpływa na jej zdolność do tworzenia nowych związków. Podczas gdy heteroseksualni mężczyźni patrzą na makijaż kobiety lub jego brak, aby określić jej atrakcyjność, heteroseksualne kobiety używają makijażu, aby pomóc ocenić osobowość innych kobiet.

Najpopularniejsze trendy wśród kolorów szminek.

Wyniki badań ujawniają trzy kluczowe wnioski dotyczące tego, jak heteroseksualne kobiety postrzegają swój makijaż:

  • Kobiety oceniają inne kobiety, które noszą makijaż jako bardziej dominujące. To postrzeganie, że kobiety noszące makijaż są silniejsze, odgrywa rolę w tym, dlaczego makijaż jest ważny, aby pomóc kobietom w osiągnięciu sukcesu w karierze.
  • Kobiety są bardziej zazdrosne o inne kobiety noszące makijaż i postrzegają je jako bardziej rozwiązłe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku kobiet noszących odważny, seksowny makijaż, taki jak cienie do powiek czy ciemne/jaśniste szminki.
  • Kobiety szybciej łączą się z innymi kobietami, które noszą makijaż, który jest podobny do tego, co same noszą. Naturalnie pociągają nas ludzie, którzy są tacy jak my. Nie dziwi więc fakt, że makijaż jest jedną z cech, których kobiety poszukują przy ustalaniu z kim nawiązać przyjaźń. Jeśli się nad tym zastanowić, makijaż mówi wiele o kobietach, na przykład o tym, jak bardzo cenią sobie piękno, jak bardzo pragną uwagi, itp.

Z drugiej strony mężczyźni mają zazwyczaj różne opinie o kobietach w zależności od tego, jaki makijaż nosi i jak bardzo jest atrakcyjny.

1 thoughts on “Makijaż a relacje międzyludzkie.

  1. Główne powody robienia makijażu:
    1. makijaż dla podniesienia własnej wartości
    2. makijaż dla „szpanu” ?? (nastolatki)
    3. aby przykryć własne niedoskonałości

Comments are closed.