Masaż na sucho – czy można wykonywać go na twarzy?

Masaż na sucho to zabieg wykonywany głównie na nogach (przeważnie udach i pośladkach), ewentualnie na brzuchu bądź w okolicach ramion. Kobiety zachwycone jego efektywnością mogą jednak stać się bardziej skłonne do tego, by wypróbować go na innych partiach swojego ciała, a zwłaszcza na samej twarzy.

Czy jednak jest to dobry pomysł?

Czy szczotka do masażu na sucho może być bezpiecznie używana na skórze twarzy, która przecież z natury jest znacznie bardziej delikatna i wrażliwa od skóry występującej na nogach czy nawet ramionach? Jak najbardziej. Mimo iż zabieg na pierwszy rzut oka może wydać się wręcz agresywny, każda kobieta jest w stanie dowolnie manewrować jego intensywnością. Szczotkowanie może nawet przypominać bardziej głaskanie czy gładzenie naskórka. Wykonując ten zabieg po raz pierwszy na skórze twarzy, właśnie tak delikatnie należy postępować, aby cera nie przeżyła szoku i zdążyła przyzwyczaić się do nowego ruchu.

O masażu twarzy na sucho

Masaż twarzy na sucho zawsze jednak musi zostać poprzedzony solidnym oczyszczaniem. Najpierw trzeba więc sięgnąć po jakiś produkt do mycia buzi, a dopiero potem po szczotkę. A jak wykonać masaż na sucho na twarzy? Tutaj skorzystamy z poradnika dostępnego na stronie https://www.dlaniej.pl/. W skrócie najlepiej rozpocząć go gdzieś w okolicy nosa i następnie kierować się w stronę bocznych części twarzy, czyli w kierunku uszu, brody i krańców czoła. Aby umiejętnie dotrzeć do wszystkich partii cery, należy zastosować specjalną mniejszą szczoteczkę, którą łatwiej można będzie operować. W sklepach pojawiły się już nawet specjalnie profilowane szczotki przeznaczone do używania ich na powierzchni twarzy. Kosztują one nawet mniej od tych „zwyczajnych”, a też mogą zostać znakomicie wykorzystane. Dlaczego warto masować skórę twarzy na sucho? Jakie efekty daje ten zabieg? Otóż regularny masaż twarzy daje dokładnie te same efekty co tradycyjny masaż na sucho, przeprowadzany na pozostałych partiach ciała. Pod jego wpływem naskórek zostanie złuszczony i usunięty, a cera momentalnie się wygładza i później lepiej absorbuje różne kosmetyki.