Znaczenie zdrowej i zrównoważonej skóry

Czy wiesz, jak ważne jest posiadanie zdrowej i zrównoważonej skóry? Będziesz zaskoczona, że poza tym, że jest to pragnienie czysto estetyczne, prawda jest taka, że skóra odgrywa cenną rolę w naszym zdrowiu.  Skóra, która nie jest zdrowa, jest bardziej podatna i słabsza na wszelkie czynniki zewnętrzne z licznymi konsekwencjami, zarówno w samej skórze właściwej, jak i w innych organach Twojego ciała. Jeśli nie wiesz, jak ważne jest posiadanie zdrowej i zrównoważonej skóry, nie martw się, bo trafiłaś we właściwe miejsce. W tym artykule opowiemy Ci o tym szczegółowo,

Zdrowa i zrównoważona skóra jest najlepszą tarczą przed światem zewnętrznym

Biorąc pod uwagę, że skóra jest największym organem naszego ciała, nie ma wątpliwości, że odgrywa ona wiodącą rolę w naszym zdrowiu: na wszystkich poziomach.

Czy wiesz, że zdrowa, zrównoważona skóra to najlepsza tarcza przed światem zewnętrznym? Zdrowa skóra nie tylko będzie wyglądać piękniej, ale również będzie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Od bakterii i grzybów, po promienie ultrafioletowe i zanieczyszczenia. Aby uzyskać dobrze nawilżoną i spoistą skórę konieczne jest stosowanie codziennej pielęgnacji twarzy zgodnie z potrzebami naszej skóry.

Klucz do wiecznej młodości

Wobec braku magicznego eliksiru wiecznej młodości, kilka ostatnich badań pokazuje, że aby zachować młody wygląd naszej skóry i zapobiec pierwszym oznakom starzenia, konieczne jest stosowanie rutyny proaging.

Aby to zrobić, należy pracować nad każdą z tkanek tworzących skórę i dostarczyć im wszystkich niezbędnych zasobów, aby mogły normalnie funkcjonować. Zwłaszcza, gdy poziom Twojego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego zaczyna spadać.

Twoja skóra regeneruje się co 4 do 8 tygodni

Jeśli kiedykolwiek miałaś ognisko trądziku, po którym zostały Ci ślady, być może zauważyłaś, że po 4 tygodniach zniknęły lub rozwiały się. Dzieje się tak za sprawą naturalnego procesu regeneracji skóry. Co 4 do 8 tygodni komórki naskórka odnawiają się. Jednak ta ciągła regeneracja prowadzi w końcu do osłabienia skóry: naskórek staje się cieńszy i traci zdolność do regeneracji. Jeśli nasza skóra jest zdrowa i zrównoważona, procesy te trwają dłużej.

Pogorszenie i zaburzenie równowagi w skórze jest przyczyną wielu patologii skóry

Czy cierpisz na trądzik, trądzik różowaty, odwodnienie, skazy lub zmarszczki? Są to tzw. dermatozy, czyli najczęstsze choroby skóry. To, co naprawdę dzieje się z Twoją skórą, to brak równowagi. Czy rozumiesz, dlaczego tak ważne jest posiadanie zdrowej i zrównoważonej skóry? Zapobiegniesz rozwojowi każdej z tych chorób i ich fizycznym, psychicznym i ekonomicznym reperkusjom.