W wersji domowej lub specjalistycznej dla salonów kosmetycznych, maseczka na twarz LED jest jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów upiększających. Stosowanie tych terapii światłem ma pozytywny wpływ na skórę.

Sesje przekształcają energię elektryczną w światło o różnej długości fali, które przenika przez skórę właściwą. Dlatego też należy zachować ostrożność zarówno przy wyborze sprzętu, jak i przy jego obsłudze, aby ograniczyć ryzyko. Chcesz wiedzieć więcej o tych urządzeniach – czytaj dalej!

Czym jest maska do twarzy LED?

Maseczki do twarzy LED mają swoje źródło w terapiach świetlnych łagodzących różne schorzenia skóry. Technika ta polega na stymulacji mięśni twarzy przez fale, które przenoszą energię świetlną w głąb skóry.

Charakterystyka maseczek do twarzy LED

Kolor emitowanego światła jest tym, co określa funkcję maski. Odcienie obejmują biel, zieleń, żółć, niebieski, czerwony i fioletowy.  Najczęściej są one wykonane z silikonu, dzięki czemu lepiej dopasowują się do twarzy. Można znaleźć maski o różnym przeznaczeniu.

  • Anti-ageing: uzupełniają zabiegi przeciwstarzeniowe i pomagają w regeneracji skóry właściwej.
    Przeciwtrądzikowe: poprzez połączenie światła, maski te minimalizują stany zapalne i łagodzą ogniska pryszczy.
  • Boost:  Działają one jako wsparcie dla produkcji kolagenu i wspomagają krążenie krwi w twarzy.
  • Oczyszczanie: w zabiegach kosmetycznych maski LED intensyfikują oczyszczanie twarzy i usuwają martwe komórki i bakterie.

Jak stosować maseczkę do twarzy LED?

Najlepiej, aby dermatolog polecił nam maseczkę do twarzy LED. Choć są to zabiegi nieinwazyjne, powinny z nich korzystać tylko osoby, które wymagają specjalistycznych zabiegów.Prawidłowe użytkowanie odbywa się zgodnie z instrukcją producenta. Ogólnie rzecz biorąc, wskazania opierają się na przestrzeganiu czasu ekspozycji na światło, który wynosi od 10 minut do pół godziny, w zależności od celu.

Wskazane jest również noszenie nieprzezroczystych okularów, które chronią oczy przed odblaskami; większość masek zmniejsza przestrzeń do widzenia, ponieważ nie uszkadza to wzroku. Dla uzyskania optymalnych efektów osoba powinna oczyścić i nawilżyć twarz przed przystąpieniem do naświetlania. Pod koniec sesji należy stosować filtry przeciwsłoneczne, ponieważ pory są bardziej rozszerzone niż normalnie, co zwiększa wrażliwość skóry. Jeśli interesują Cię inne nowoczesne formy maseczek, to w https://topbeauty.pl znajdziesz wartościowe przewodniki w tym zakresie.