Czy pozytywne myślenie zwiększa długość życia? Inspirujący wykład znanego doktora

pozytywne-myslenie

Uczestniczyłem w konferencji poświęconej zdrowiu przez emerytowanego lekarza Jerome’a ​​Kornfelda z Kalifornii. To bardzo orzeźwiające słyszeć, jak społeczność medyczna popiera, jak ważne są ćwiczenia i dobre odżywianie dla zdrowia i długowieczności. Ważniejsze było potwierdzenie tego, jak umysł i pozytywne myśli kontrolują zdrowie i długowieczność.

Dr Kornfeld przemawiał na wykładzie, w którym uczestniczyło dziewięciu stulatków. Osiem z dziewięciu to kobiety. Poprosił każdego stulatka, aby podzielił się swoim sekretem długowieczności. Następnie zapytał publiczność, czy zauważyli wspólny wątek w tajemnicach stulatków. Wydawało się, że nikt nie zauważył wspólnego wątku. Dr Kornfeld zauważył jedną, ale tylko jedną. Wspólnym motywem, który zauważył, było pozytywne nastawienie. Bez względu na to, z czym mieli do czynienia w życiu; rak, choroba, kontuzje itp. wszyscy zaakceptowali swoje wyzwania i ruszyli dalej.

Wow, to jest potężne! Ale mnie to nie dziwi. To samo znajdujemy w naszych firmach zajmujących się fitnessem i odchudzaniem. Ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni i mają świetne spojrzenie na życie, osiągają swoje cele, osiągają najlepsze wyniki i są ogólnie zdrowsi. Uczę tego od kilku lat. Regularnie rozmawiam z grupami, korporacjami i osobami prywatnymi o ich myślach i postawach psychicznych. Moim głównym przesłaniem jest zdrowy sposób myślenia; potem mówię o ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu.

Iris jest 90-letnią młodą kobietą w naszym studio treningu personalnego, którą mój mąż trenuje dwa razy w tygodniu. Jej celem jest siła i równowaga, aby nie upadła. Ma takie pozytywne nastawienie do życia. Na trening ubiera się w piękne ubrania. Cały czas ją komplementujemy za to, że tak ładnie wygląda, a ona powiedziała, że ​​kiedy wygląda dobrze, czuje się dobrze. Wszystko zależy od jej postawy. Uwielbia to, że ćwiczy z trenerem personalnym i to sprawia, że ​​czuje się ważna. Zauważyła również ogromną ilość korzyści, których nigdy nie spodziewała się doświadczyć, kiedy wszystko, czego pragnęła, to trochę siły i równowagi. Jej rodzina również jest z niej bardzo dumna.

Jeśli pragniesz więcej ciekawych faktów ze świata zdrowia i urody, obejrzyj nasze artykuły na www.zajad.pl.

Iris nie była najmłodszym klientem, z którym współpracowaliśmy. Mój mąż również szkoli 99 letnie młode kobiety. Molly jest pełna życia i wciąż tańczy. Jej postawa wpływa na jej zdrowie i nie wygląda na dzień powyżej 80. Obie nasze 90-letnie klientki wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Nie opuszczają śniadania i mają świetne podejście do życia. Chcą jak najlepiej wykorzystać czas pozostały na ziemi. Ich sekretem długowieczności jest zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne oraz bycie szczęśliwym i pozytywnym.

Z własnego doświadczenia wiem, jak moja postawa wpływa na moje życie, zdrowie, biznes i relacje. Widziałem obie strony, od depresji klinicznej po pilną pracę nad moim pozytywnym nastawieniem. I zgadnij co? Z pewnością bardziej zabawne i energetyzujące jest bycie pozytywnym niż negatywnym. Regularne utrzymywanie pozytywnego nastawienia wymaga wysiłku, ale wysiłek jest wart korzyści! Zapytaj ludzi wokół mnie.